Menu


Prednášky

                                                                                        Prednáška o stravovaní

Strava je dôležitejšia ako sa zdá...

Zloženie stravy je veľmi dôležité, ale treba si uvedomiť, že je iné pre športujúce deti a iné pre vrcholových športovcov.


Pre všetkých športovcov však platia určité všeobecné zásady a pravidlá, rešpektovaním a osvojením týchto pravidiel si môžu zvýšiť nielen svoju výkonnosť, ale zlepší sa tým aj ich celkový zdravotný stav, čo potom pozitívne vplýva na psychiku i celkovú pohodu počas zápasov.

Je potrebné, aby si deti začali (samozrejme za pomoci rodičov) vytvárať určité stravovacie návyky a začali si zvykať na stravovanie, ktoré má veľký vplyv na ich ďalší hokejový vývoj.

Preto sme si dovolili pre Vás (rodičov) pripraviť prednášku o stravovaní s odborníkom.

Video z prednášky o nutričnej výžive si môžete pozrieť TU.Strečing


Strečing ako súčasť tréningu je aj v dnešnej dobe podceňovaný. Tréneri ako aj športovci ho buď do tréningu nezaraďujú vôbec, alebo mu venujú len malú pozornosť. Strečing pritom predstavuje preventívnu ochranu proti poraneniam oporného a pohybového aparátu vo vrcholovom ako aj rekreačnom športe. Okrem prevencie je to aj účinný prostriedok ako zraneniam predchádzať, prípadne poškodené naprávať. Strečing priamo vplýva na kvalitu športového výkonu (ovplyvňuje ohybnosť a pohyblivosť).

Chceme preto deti, pod dohľadom odborníka, naučiť ako správne cvičiť strečing.

Video z prednášky o správnom strečingu si môžete pozrieť TU.                                                                                        Posilňovanie


Pod dohľadom vzpieračského trénera sa budú deti učiť cviky, ktoré sú potrebné pre rozvoj dynamickej sily, naučia sa techniku posilňovania najdôležitejších svalových skupín vhodnú pre svoje vekové kategórie.

Video z prednášky o správnom posilňovaní si môžete pozrieť TU.


Mentálny coach

Coach bude deťom pomáhať osvojiť si mentálne schopnosti, nevyhnutné pre dosiahnutie maximálneho výkonu.
Pôjde o podnetný, tvorivý a zábavný proces, ktorý bude deti inšpirovať k maximalizácii športového a osobného potenciálu.

Video z prednášky o mentálnom coachingu si môžete pozrieť TU.COPYRIGHT © 2018 KOPECKÉHO HOKEJOVÁ ŠKOLA webhosting je sponzorovaný spoločnosťou Webglobe Yegon